Ciut o nas

Już od wielu lat świadczymy usługi agroturystyczne. W tym czasie zostaliśmy członkiem stowarzyszeń Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne oraz Gościnna polska wieś. Cały czas dbamy o jakość i poziom naszych usług starając się ze wszystkich sił zadowolić naszych Klientów, o czym świadczą posiadane przez nas certyfikaty i dyplomy.

Nasze gospodarstwo agroturystyczne położone jest na zalesionym, łagodnym, północno-zachodnim zboczu wzgórza wznoszącego się nad doliną Dunajca. Roztacza się z niego piękna panorama na leżące na drugim brzegu rzeki miasto Zakliczyn nad Dunajcem,które jest lokalnym centrum administracyjno-handlowym. Znajdziecie tam Państwo sklepy, punktu usługowe, pocztę, bank, apteki i pomoc lekarską, a także unikalną zabytkową zabudowę miejską, ratusz, kośćciół farny i klasztor. A wszystko to w odległosci około 2 km.

Okolica jest dosłownie przesiąknieta historią. W Zakliczynie zatrzymał się na popas Jan III Sobieski wracający po wiedńskiej wiktorii. Śladem tamtych wydarzeń jest cmentarz-pomnik żółnierzy zmarłych w wyniku odniesionych ran. W pobliskich Lusławicach znajdował się prężny ośrodek oraz szkoła i dukarnia arian. Zachowane budynki są jawnym dowodem tolerancji religijnej panującej w XVI wiecznej Rzeczypospolitej Obaojga Narodów. Są tu też zamki strzegące nigdyś szlaku handlowego wiodącego doliną Dunajca na Węgry. W promieniu 30 km znajduje się ich 12, dzisiaj większość niestety w ruine. Najbliższy z nich, wzniesiony przez kaszteana krakowskiego - a więc drugą po królu osobie w państwie - Spytkę Leliwitę, znajduje się w pobliskim Melsztynie (2 km). W Czhowie (10 km) znajdziemy zamek królewski będący siedzibą starostwa, zaś w Wytrzyszczce (15 km) zamek Tropsztyn - niegdyś gniazdo rycerzy-rozbójników. Z kolei zamek w pobliskim Rożnowie (2o km) należał do Zawiszy Czarnego. Jest też wiele, wiele innych godnych uwagi miejsc.

Na amatorów turystyki pieszej i rowerowej czekają oznakowane szlaki, zaś na preferujących bardziej osiadły tryb wypoczynku Dunajec i nasze zaplecze rekreacyjne: altana, grill, boisko do siatkowki. Jest też, rzecz jasna, palc zabaw dla dzieci.

Zapraszamy do odwiedzenia stron Galeria i Okolica.

Nasze certyfikaty: